Dlaczego wszyscy okazują się fałszywymi przyjaciółmi?

Mam już wszystkiego i wszystkich dość. Wszyscy okazują się fałszywymi przyjaciółmi. Najpierw mój były chłopak - po rozstaniu z nim zdecydowaliśmy się, że będziemy się przyjaźnić i przyjaźniliśmy się przez miesiąc. :/

Magda, moja "najlepsza" przyjaciółka - zawsze sobie wszystko mówiłyśmy, a od jakiegoś czasu jest inaczej, dokładniej odtąd od kiedy moja siostra wtrąciła się między nas, to znaczy znowu zaczęła zabierać mi przyjaciół, czuję, że robi to złośliwie i celowo. Moja siostra jakiś czas temu zaczęła wychodzić ze mną i z Magdą wszędzie. Magda odsunęła mnie na drugi plan i teraz liczy się tylko moja siostra, a mnie ma po prostu za przeproszeniem w dup*e. Mówi jej wszystkie sekrety, obgaduje mnie do niej. Teraz jest inaczej - gdy nie ma mojej siostry to wtedy jestem ja, a gdy jest to liczy się tylko ona a mnie ma w dup*e.

I jeszcze do tego moja druga przyjaciółka rozpowiedziała każdemu to, że kiedyś się cięłam : /. Teraz zostałam sama i nie mam komu zaufać. Co mam zrobić ? Mam już wszystkiego dosyć i nie mam chęci do życia:/

Witam!

Jesteś młodą osobą i w tym wieku bardzo silnie przeżywa się wszelkie problemy. Osoby, które uważałaś za bliskie, oszukały Cię i dlatego jest w Tobie wiele trudnych emocji. Nie oznacza to, że każdy człowiek, którego spotkasz wykorzysta Cię lub zdradzi. Nie warto jest zamykać się na ludzi i podejrzewać o złe intencje.

Z byłymi chłopakami przyjaźń często okazuje się nierealnym marzeniem jednej ze stron. Bliska relacja z kimś, kogo kochałaś może być później zbyt trudna - zarówno dla Ciebie, jak i dla tej osoby. Z siostrą i przyjaciółkami powinnaś szczerze porozmawiać i wyjaśnić im, jak się czujesz w tej sytuacji. Możesz im wtedy opowiedzieć, jak ich zachowanie wpływa na Ciebie.

Możesz również wziąć udział w treningu pracy grupowej. Dowiesz się więcej na temat uczuć swoich oraz otaczających Cię ludzi, nauczysz sprawnie wyrażać swoje myśli oraz radzić sobie w trudnych sytuacjach. Polecam takie zajęcia, ponieważ pozwalają nie tylko lepiej poznać działania innych osób, ale również swoje emocje oraz zachowanie. Jest to bardzo pomocne przy tworzeniu relacji z innymi ludźmi.

Pozdrawiam