Dlaczego wszystkich odrzucam?

Mam 17 lat. Od około pół roku wszystko mnie denerwuje, wszystko mi przeszkadza. Każda mała drobnostka sprawia, że wpadam w furię, krzyczę, cały dzień chodzę zła.

Jestem z chłopakiem w związku od roku. Kiedyś wszystko było w porządku, układało się nam. Ale ostatnio całą złość przelewam na niego - chociaż denewruje mnie coś innego, on i tak obrywa za to. Wyżywam się na nim. Niedawno mnie zdradził. Czy to może być spowodowane przez to?

Przez ostatnie miesiące wiele przeszłam. Poroniłam. Szczerze mówiąc nie bolało mnie to tak bardzo - dopiero niedawno zaczęłam często myśleć o nienarodzonym dziecku. Mam wspaniałe przyjaciółki, które starają się ze wszystkich sił, ale ja również je odtrącam.

Czy to może być coś poważnego? Czy mam udać się do psychologa? Nie wiem co mam robić. Przez moje zachowanie wielu ludzi ode mnie się oddala. Mój związek się sypie. Nikt nie potrafi mnie zrozumieć. Czekam na odpowiedź.

Witam!

Jesteś młodą kobietą, a przeżyłaś już bardzo trudne chwile. Strata dziecka jest dla kobiety sprawą bardzo trudną, a emocje związane z takim wydarzeniem długi czas decydują o samopoczuciu.

Twoje problemy zaczynają być dla Ciebie za trudne i myślę, że stąd biorą się napady złości. Często zamieniamy uczucia, z tych nieakceptowanych przez nas, w te "bezpieczniejsze". Zajrzyj w siebie i zastanów się, czy czasem za tę złością nie stoi ból i smutek.

Porozmawiaj ze swoim chłopakiem o tym, co się z Tobą dzieje. Pozwól mu zrozumieć, dlaczego się tak zachowujesz. Potrzebujesz wsparcia, ale odtrącasz bliskie osoby i odsuwasz się od nich.

Sądzę, że wizyta u psychologa może bardzo pozytywnie wpłynąć na Ciebie i Twoje zachowanie. Przede wszystkim musisz poznać przyczynę swoich problemów oraz postarać się rozwiązać je w konstruktywny sposób. Pomoc psychologa w tym wypadku będzie bardzo wskazana.

Pozdrawiam