Dlaczego wyglądam jakbym była w ciąży?

Witam! Mam na imię Agata i mam 19 lat. Mój brzuch wygląda jak jeden wielki balon. Mam ok. 172 cm wzrostu i ważę 73 kg, wyglądam jakbym była w ciąży, ale w niej nie jestem, bo jeszcze nigdy nie współżyłam z chłopakiem. Wszyscy mnie pytają, czy przypadkiem nie jestem w ciąży, a ja już mam dosyć takich pytań ;( Co mogę zrobić, by nie mieć tak odstającego i twardego brzucha, który powoduje, że wyglądam jakbym była w 5. miesiącu ciąży? Dodam jeszcze, że 2 razy w tygodniu jeżdzę na rowerze, dziennie ok. 2 godziny, ale zdarza też mi się zjeść fast-foody typu chipsy,słonecznik . Proszę powiedzcie mi co mogę zrobić, by zmniejszyć ten okropny brzuch? Z góry dziękuję i pozdrawiam, Agata :)

Witam,

Być może powodem Pani problemów są np. wzdęcia?
Nie napisała Pani czy wizualnemu poszerzeniu w obwodzie brzucha towarzyszą jeszcze jakieś objawy?
Napięcie, uczucie pełności?
Jeśli nie odczuwa Pani żadnego dyskomfortu - możliwe, iż jest to po prostu tkanka tłuszczowa, którą zlikwiduje Pani poprzez systematyczne wykonywanie ćwiczeń, a także codzienne masaże skóry w tym rejonie (może Pani jednocześnie wklepywać preparaty ujędrniające).
Przykładowe ćwiczenia znajdzie Pani w serwisie www.abccwiczenia.pl
Odnośnie wspomnianych przez Panią przekąsek, zamiast nich polecam zdrowsze odpowiedniki:

zdrowe przekąski

Proszę zapoznać się także z artykułem:

Zdrowe odżywianie

Pozdrawiam