Dlaczego wymiotuję po smażonym jedzeniu?

Nazywam się Karolina mam 22lata i nie pokój mnie objawy wymiotów a przy tym osłabienia organizmu że usypiam zaraz jak zjem jakieś smażone jedzenie bierze mnie na wymioty i jak zjem kebaba z sosem czosnkowym to spędzam cała noc wymiotujac czy mój organizm nie toreruje czegoś że tak się dzieje? I chciałam się zapytać o jeszcze jedną sprawę czy warto zaszczepić dziecko na szczepionkę przeciwko kleszczowemu zapaleniu mózgu czy nie będzie jakis powikłań boję się o dziecko bo ma 4latka

Pani objawy mogą wynikać z choroby żołądka np. zapalenia błony śluzowej żołądka. Do postawienia diagnozy konieczna jest wizyta u lekarza z zebraniem szczegółowego wywiadu i badaniem fizykalnym. Szczepienie jest zalecane. Warto porozmawiać o nim z pediatrą dziecka. Co do ryzyka wystąpienia NOP nikt nie może tego zagwarantować.