Dlaczego wyniki bhcg się różnią?

Witam, robiłam bhcg 37 dni po sytuacji.wynik <0.1 potem robilam 2 dni pozniej. wynik 0.1. czyli wzrosło. co jest tego przyczyna? test plytkowe niby pozytywne niby negatywne. wystapilo umnie krwawienie z odstawienia zarowno po 2 jak i 3 opakowaniu. fakt faktem skrzepy ale to chyba tez sie liczy. Lekarz 5 tygodni i 6 dni po sytuacji na usg w 2 D nic nie widział. powiedzial tylko że śluzowka pogrubia sie pewnie przed krwawieniem. Prosze o pomoc. Mam żyłki na piersiach, ciagle chodze siusiu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wyniki poziomu beta-hCG można uznać za równoważne. Różnica między nimi mieści się w granicach błędu laboratoryjnego. Z pewnością wykluczają one ciążę.
Oznaczenie gonadotropiny kosmówkowej z krwi jest testem uznawanym za najbardziej wiarygodny, dlatego też nie bierze się pod uwagę niepewnych wyników testu ciążowego z moczu.