Dlaczego wypadają mi włosy podczas odchudzania?

W listopadzie zeszłego roku zaczęłam się odchudzać. Przy wzroście 160 cm ważyłam 63 kilo i było to dla mnie za dużo. W przeciągu ok. 5-6 m-cy schudłam ponad 10 kilo, stosując dietę, polegającą na dosyć mocnym ograniczaniu jedzenia. Oprócz tego skakałam codziennie na skakance i ćwiczyłam. Schudnąć mi się udało, ale od pewnego czasu masowo wypadają mi włosy. Wiem, że to przez stosowanie złej diety, biorę teraz witaminy, stosuję różne odżywcze maski na włosy, ale jak na razie nic nie pomaga. Co mogę jeszcze zrobić, aby moje włosy wróciły do normalnego stanu i abym nie została łysa? I czy w ogóle jest szansa na jakąś poprawę? Obecnie mam 21 lat i chciałabym, żeby moje włosy były zdrowe, pełne blasku i aby w ogóle były.
21 LAT ponad rok temu

Witam!

Proszę zaprzestać odchudzania. To, co może Pani zrobić, to stosować urozmaiconą dietę. Oznacza to, spożywanie produktów ze wszystkich grup produktów spożywczych.

Zgodnie z Piramidą Zdrowego Żywienia każdego dnia powinna Pani spożyć:
• 5 porcji produktów zbożowych (pieczywo, kasze, ryż, płatki zbożowe, musli), przy czym 1 porcja to: 1 kromka chleba, 3 łyżki ryżu, kaszy, makaronu, 2 łyżki płatków;
• 4 porcje warzyw ( w tym ziemniaków) - warzywa można spożywać praktycznie bez ograniczeń, przy czym 1 porcja to 100 g;
• 3 porcje owoców, przy czym 1 porcja to 100 g owoców (np. 1/2 jabłka, pomarańczy, gruszki, 5 śliwek węgierek lub 7 truskawek);
• mleko i przetwory mleczne - 2 porcje (mleko, kefir, maślanka, jogurt, ser) - dobrze wybierać produkty odtłuszczone, w wersji "light", 1 porcja w tym wypadku oznacza: 1 szkl. mleka, kefiru, jogurtu, 100 g sera twarogowego lub 2 plasterki sera żółtego - należy jednak pamiętać, iż ser żółty jest bardzo kaloryczny;
• mięso, ryby lub nasiona roślin strączkowych - 1 porcja, która odpowiada: 150 g ryby lub mięsa z kurczaka/indyka bez skóry; część mięsa można zamienić na 40-50 g suchych nasion roślin strączkowych lub 2 sztuki jaj;
• tłuszcze - 3 porcje, przy czym 1 porcja to 1 łyżka oleju lub oliwy lub 1 łyżka miękkiej margaryny.

Warto spożywać orzechy, produkty z pełnego ziarna.

Pozdrawiam

Dzień dobry! Dieta i nasz stylu życia wpływa na poprawę kondycji skóry, włosów i paznokci. Niedobory określonych składników w diecie mogą przyczyniać się do osłabienia kondycji włosów i paznokci. Składniki wpływające na poprawę stanu skóry, włosów i paznokci to: skrzyp polny, cynk, niacyna, wit. E, B6, B12, B1, wapń, kwas EPA, DHA. Źródłem tych substancji są produkty pełnoziarniste ( ryż brązowy, chleb razowy, kasza gryczana), orzechy włoskie, ryby morskie, oleje roślinne, produkty mleczne, chude mięso.
Pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia mojej strony www.diet-coaching.xaa.pl, Dietetyk Patrycja Sankowska