Dlaczego wystąpiło krwawienie podczas stosunku?

Witam, mam problem, zażywam tabletki antykoncepcyjne już od 7 miesiecy i ostatnio chorowałam. Przyjęłam 2 tabletki antybiotyku, przeczytałam ulotkę i odrzuciłam je, ponieważ zmniejszały skuteczność antykoncepcji, na drugi dzień odbyłam stosunek z partnerem i było wszystko w porządku. Po 2 dniach zachorowałam ponownie lecz na grypę żołądkową, wymiotowałam i wystąpiła biegunka. W tym samym dniu zażyłam tabletkę antykoncepcyjna, ale kilka godzin później. Dziś odbyłam stosunek i od wczoraj miewałam bóle brzucha a przy stosunku wystąpiło krwawienie i znów pojawiły się bóle brzucha. co może być przyczyną? Co się dzieje? Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Niestety Pani zapytanie zawiera bardzo ogólne informacje, które nie pozwalają ocenić Pani sytuacji.
W przypadku konieczności przyjmowania antybiotyków osłabiających działanie tabletek wskazane jest stosowanie dodatkowych metod zabezpieczenia np prezerwatywy przez cały czas leczenia.

Odstawienie chemioterapeutyku nie jest właściwym postępowaniem.
Nie precyzuje Pani rodzaju infekcji. Jeżeli doszło do zakażenia układu moczowo-płciowego to bóle podbrzusza zapewne spowodowane są właśnie tym. Inną przyczyną mogą być problemy gastroenterologiczne.

Plamienia w trakcie stosunku najczęściej spowodowane są występowaniem nadżerki. W Pani przypadku ze względu na przyjmowanie antybiotyku z następczą biegunką mogło dojść do osłabienia działania tabletek. W konsekwencji doszło do plamienia.

Przed rozpoczęciem nowego blistra sugerowałabym wykonać test ciążowy. Jeżeli plamienia pojawią się także w przyszłym miesiącu niezbędna będzie wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam