Dlaczego wystąpiło obfite krwawienie po stosunku? Czy to powikłanie po poronieniu?

  Witam! Mam mały problem. Jestem po poronieniu naturalnym już dobry miesiąc i przez ten cały czas występowały u mnie plamienia. Nie krwistoczerwone, tylko brązowe plamienia. Nie były one silne, spokojnie jedna podpaska na cały dzień by mi wystarczała albo nawet wkładki higieniczne. Od kilku dni znów z chłopakiem rozpoczęliśmy współżycie i wczoraj zaczęłam silniej krwawić. Wygląda to jak okres, boli mnie u dołu brzucha i krwawienie jest podobne do tego, jakie mam w pierwszych dniach, czyli bardziej obfite.Jedna podpaska na godzinę. Nie wiem czy to przez rozpoczęcie współżycia, czy powikłania. Martwi mnie to, bo długo miałam te lekkie plamienia. Czy wszystko jest w porządku. Może to normalna miesiączka i po niej nie będą występowały tamte plamienia? Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Niestety nie można jednoznacznie określić czy krwawienie, które Pani opisuje jest pierwszą miesiączką po poronieniu, nasileniem poprzednich plamień, czy objawem nadżerki.
Sugerowałabym odczekanie kilku dni. W momencie, kiedy krwawienie ustąpi albo zmniejszy swoją objętość warto skontaktować się ze swoim lekarzem prowadzącym.
Plamienia po poronieniu trwały zdecydowanie za długo i niezbędna jest kontrola ginekologiczna.

Warto jednak odczekać te kilka dni, by dowiedzieć się, czy okres wrócił. Wtedy też można będzie przeprowadzić badania ginekologiczne.

Pozdrawiam