Dlaczego wystąpiły wahania w poziomie TSH?

Choruje na Hashimoto.1,5 miesiaca temu robilam tsh wynosilo 3,6.( letrox 100).Zwiekszono mi dawke na eutyrox 112.Aktualny wynik (po 1,5 miesiąca)tsh 0,077.W takiej sytuacji nie wiem co mam robic (nie ukrywam lekarz również jest w szoku).Poprosil o ponowne zbadanie tsh.Gdyż, jak twierdzi mogla sie zdarzyć pomyłka(kazde badanie robilam w innym miejscu).Czy faktycznie moze to wynikać z "pomyłki",czy jednak moze byc jakaś inna przyczyna?Ostatnie badanie robilam popołudniu i po dawce eutyroxu.

Dzień dobry,

wynik czasami zdarza się zafałszowany. Ponowny pomiar proszę wykonać na czczo, po 12 godzinnym poście, a przed badaniem warto wypić szklankę wody ( i nie brać tabletki przed jedzeniem).
Jeżeli wynik znów będzie niski wówczas należy zmienić dotychczasowy sposób leczenia się.

Pozdrawiam