Dlaczego występują takie różnice w wynikach cukru w cukrzycy ciążowej?

Mam cukrzyce ciazową.Lekarz przepisał mi narazie dietę.Wyniki na czczo nie przekraczaja 90 a po posiłkach 120.Czasem jak duzo zjem to przekracza.Więc się ograniczam-nie biore insuliny.Tylo dlaczego cukier z jednego palca wynosi np.110 a za 15 sekund zrobione z innego palca 90.Przecież to wielka różnica

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Cukier podczas pomiarów nie powinien się aż tak różnić. Często wynika to ze źle skalibrowanego glukometru.