Dlaczego występuje efekt jojo przy diecie 1000/1200 kcal?

Dieta 1000/1200kcal a efekt jojo. Moj wzrost: 163cm Moja waga w czerwcu 2017r.: 74kg Moja aktualna waga: 50kg Od lupca zaczęłam sie odchudzac. W ciągu 3 miesięcy schudłam 24kg. Stosowałam diete 1200kcal i przez 2-3 tygodnie diete 1000kcal - dziś wiem że to była największa głupota w moim życiu lecz czasu nie cofne. Rozmawiałam z osobamy będącymi na diecie 1200kcal i mówiły że po ich przykładzie powolne wprowadzanie kalorii pozwoliło uniknąć efektu jojo. Dlatego postanowiłam tygodniowo dostarczać do organizmu 50kcal wiecej. Czy przy tak wolnym dodawaniu kaloryczności mogę liczyć na ominięcie jojo? Jak poprawić swój metabolizm by mógł funkcjonować odpowiednio? Dodam że w październiku nie miesiączkowałam. Z góry dziękuje za informacje.

Witam serdecznie. Stopniowe zwiększanie kaloryczności diety jest bardzo rozsądnym rozwiązaniem i z dużym prawdopodobieństwem pozwoli uniknąć efektu jojo. Proszę zwiększać zwłaszcza podaż białka.
Jeśli chodzi o czynniki "podkręcające" metabolizm, to zdecydowany prym wiedzie aktywność fizyczna, zwłaszcza rano.
Również herbata (np. zielona, czerwona pu-erh) oraz kawa pozwalają przyśpieszyć przemianę materii.
Ważne jest jedzenie śniadań maksymalnie do godziny od momentu przebudzenia się - korzystnie byłoby, gdyby poranny posiłek składał się głównie z węglowodanów złożonych oraz białka.

Pozdrawiam!

https://terapiaslomka.wordpress.com/