Dlaczego występuje odbijanie podczas stosowania Dexilantu?

Witam mam refluks biorę dexilant ale dlaczego szkodzą mi pomidory wystarczy że zjem kanapkę z pomidorem i zaczyna mi się odbijać robi się wzdety żołądek tak samo jest po ogorkach gruntowych. Przecież te warzywa nie są ciezkostrawne. Dzieje się też rąk jak zjem surowe jabłko. Zastanawiałem się czy czasem nie mam za mało kwasów w żołądku i dlatego żołądek nie trawi a nie za dużo kwasów jak mówią że przyczyną jest nadkwasota. Po małych posiłkach mój żołądek robi się wzdety czuje w nim kamien

Lek. Tomasz Budlewski

A od jakiego czasu przyjmuje Pani powyższy lek? Czy były jakieś przerwy?