Dlaczego występuje problem ze snem u 6-miesięcznego synka?

Witam! Mój 6-miesięczny synek od 3 miesięcy budzi się w nocy co 2-3 godziny. Jest duży jak na swój wiek, waży prawie 10 kg. Jak dam mu jeść mleko NAN2 to usypia, a jeśli chcę go oszukać herbatką, to nadal płacze. Co mam zrobić, żeby tak dużo nie jadł? Po kąpaniu daje mu kleik gęsty lub czasem mleko (240ml), kąpiemy go ok 20:00 potem budzi się ok. 24:00, a następnie 2:30, 4:00 lub 5:30. Co mam zrobić, żeby spał już dłużej?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam.

Przede wszystkim konieczna jest rozmowa z pediatrą, aby dowiedzieć się czy i w jakich dawkach wskazane jest karmienie nocne. Jeśli nie przeciwwskazań lekarskich to warto podawać maluchowi jedzenie na żądanie, ponieważ głód na pewno będzie powodował, że dziecko będzie często się budzić.

Pozdrawiam