Dlaczego występuje u mnie pieczenie po masturbacji?

Witam, mam 16 lat, od dłuższego czasu po masturbacji, lecz nie przy każdej okazji, czuję irytujące i bolesne pieczenie ujścia cewki moczowej przy żołędziu. Nie mam pojęcia, co z tym robić, a nie chcę, przynajmniej na razie, iść do lekarza, wolę wyleczyć to domowym sposobem. Czytałem gdzieś na forum, że picie soku zmieszanego z większymi ilościami cytryny pomaga w tym przypadku. Dla informacji dopiszę, że ból utrzymuje się od 20 do 30 minut, a później jest wszystko w porządku. Proszę o pomoc i czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam
16 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Najbardziej prawdopodobną przyczyną pieczenia są mikrootarcia na skutek ocierania penisa ręką. W przypadku masturbacji nie ma dostatecznego nawilżenia prącia i naskórek zostaje złuszczony, co powoduje nieprzyjemne odczucia.

Inną prawdopodobną przyczyną jest infekcja dróg moczowych, która najczęściej daje tego typu objawy. Jeżeli jednak dolegliwości nie występują w trakcie mikcji, zakażenie raczej jest mało prawdopodobne w Twoim przypadku.

Warto byś przyjrzał się dokładnie swojemu penisowi. Ważne jest występowanie każdej zmiany skórnej, zaczerwienienia czy wycieku z cewki moczowej.

Sok z cytryny ma odczyn kwaśny, nie wydaje mi się zatem by mógł pomóc w przypadku uszkodzenia okolicznych tkanek.

Wydaje się zatem, że wizyta  u specjalisty jest niezbędna w celu postawienia prawidłowej diagnozy i ewentualnego leczenia.

Pozdrawiam