Dlaczego występuje u mnie plamienie po okresie?

Po raz pierwszy zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne, po zakończeniu okresu zaczęłam plamić (krwią). Wydzielina ma bardzo nieprzyjemny i intensywny zapach. Czym to może być spowodowane? Lekarz przepisując mi tabletki ostrzegał mnie, iż plamienie może występować, gdyż po raz pierwszy stosuję tabletki antykoncepcyjne. Lecz ten zapach wydzieliny mnie niepokoi. Proszę o jakąś radę.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Plamienia/krwawienia śródcykliczne są jednym z działań niepożądanych tabletek antykoncepcyjnych. Zazwyczaj utrzymują sie one przez 3-4 pierwsze opakowania tabletek. Po tym czasie powinny ustąpić.

Niepokojący jest zapach wydzieliny. Może to być związane ze staniem zapalnym dróg rodnych. Dlatego konieczna jest konsultacja ginekologiczna.

Pozdrawiam