Dlaczego z boku głowy tak mocno mnie boli?

Witam, mam 22 lata i od jakiś 2 tygodni borykam się z bólem głowy, aczkolwiek nie jest to zwykły ból, boli w jednym miejscu lecz to miejsce się zmienia, czasem jest to w czole, czasem potylica, czasem z boku głowy a czasem nawet z góry. Przy różnych sytuacjach czasem się też nasila, np. przy schylaniu, przy gwałtownych ruchach głowy, przy napinaniu, z dwa razy się też zdarzyło przy śmianiu się. Ból nie jest zbyt intensywny przeważnie, za to jest irytujący od 2 tygodni występuje praktycznie codziennie, lecz nie boli non stop tylko seriami. Czasem mocno zakuje z boku lub z góry głowy. Leczę się na nadciśnienie, ostatnio nawet po lekach ciśnienie mi lekko skoczyło i się tak utrzymuje, lecz jest to wciąż w normie, około 134/85. Czy jest to coś czym powinienem się martwić? Do lekarza mogę się wybrać dopiero w styczniu. Pozdrawiam.

Ważne jest - czy ból jest jednostronny czy obustronny, natężenie bólu w skali 1-10, objawy towarzyszące bólowi (nudności, wymioty, światłowstręt), charakter bólu, czas trwania bólu (sekundy, minuty czy godziny). Istnieje wiele przyczyn bólu głowy. Pierwotne bóle głowy to np. migrena, napięciowy ból głowy lub klasterowy ból głowy - w tych schorzeniach wszystkie badania są zwykle prawidłowe. Wtórne bóle głowy towarzyszą różnym schorzeniom neurologicznym (np. udar, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych), internistycznym (np. niedokrwistość, choroby tarczycy), laryngologicznym (zapalenie zatok). Ból głowy może również być objawem depresji lub zaburzeń nerwicowych. MOże wystąpić z powodu stresu, przemęczenia, bezsenności. Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego, ten zleci odpowiednie badania, jeśli trzeba skieruje do neurologa, być może konieczne będą badania dodatkowe, np. TK lub MR głowy.
Proszę się obserwować, jeśli ból będzie narastał (zwiększał nasilenie i częstotliwość), pojawią się dodatkowe objawy, powinien Pan zgłosić się do lekarza.Pozdrawiam