Dlaczego z partnerem nie potrafimy razem spać?

Witam, ja z moim partnerem nie mam problemu ze spaniem, kiedy śpimy oddzielnie. Od czasu poznania (jakieś 4 miesiące), śpiąc w jednym łóżku, nie możemy spać. Mamy wrażenie, że w ogóle nie śpimy. Wybudza nas każdy ruch partnera. Zazwyczaj brak snu wypada na weekendy, gdzie to jest sporym utrudnieniem życia codziennego. Nie wyobrażam sobie takiego działania w codziennym życiu, np. jak zamieszkamy razem. Nie rozumiem tego schematu, iż śpiąc osobno - śpimy normalnie, problem jest, kiedy śpimy we dwoje. Co też dziwne, na drugi dzień nie czujemy zmęczenia. Ale na dłuższą metę tak się nie da. Bardzo proszę o zrozumienie tematu.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Proszę zastanowić się, czy warunki, w jakich Państwo śpicie są komfortowe. Może nie jesteście przyzwyczajeni do spania pod jedną kołdrą, dlatego skuteczniejsze może byłoby spanie pod 2 nakryciami, tak aby każdy miał swoją? Również szerokość łóżka może mieć znaczenie. Jeżeli macie Państwo komfortowe warunki, to należałoby się zapytać, czego się obawiacie, śpiąc razem? Nie chciałabym sugerować, że może jakieś problemy natury psychologicznej utrudniają Wam spanie, ale nie należy też tego lekceważyć.

Może lęk przed zbliżeniem powoduje, że nie możecie zasnąć? Trudno odpowiedzieć na pytania. Zrozumiałe jest napięcie, które Wam towarzyszy w związku z tą sytuacją, dlatego jeżeli problem będzie się nasilał, to może warto pomyśleć o konsultacji bezpośredniej ze specjalistą.

Pozdrawiam