Dlaczego ząb boli podczas nagryzania po wypełnieniu kanałów?

Witam. Wczoraj miałem wypełnienie kanałów w górnej siódemce. Lekarz zrobił RTG, wypełnił zęba jakimś materiałem (nie kompozytem) i wszystko poszło bardzo świetnie. Przychodząc do domu przez przypadek ugryzłem chleb i zapomniałem, że on boli przy nagryzaniu. Po kilku godzinach pojawiła się taka czerwona plamka na białym wypełnieniu - czy to jest krew? Co się mogło stać? Dodam, że dziąsło tej siódemki jest z góry podrażnione (zaczerwienione) - czy to może być od dziąsła (incydent)?

Proszę pilnie zgłosić się do stomatologa prowadzącego. Ząb przeleczony kanałowo może dawać dolegliwości bólowe do 2-3 tyg. od momentu zabiegu, co może być spowodowane ingerencją w tkanki okalające ząb, również podrażnieniem dziąsła. Jeśli jednak ból stopniowo nie będzie malał – a wręcz przeciwnie – rósł lub będzie trwał ponad 3 tygodnie, to nie jest normalna sytuacja i może świadczyć o stanie zapalnym tkanek okołowierzchołkowych. Taka sytuacja wymagałaby już pilnej interwencji dentysty.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl