Dlaczego ząb jest wrażliwy na zmianę temperatury po leczeniu?

10 Lat temu miałem kanałowo leczoną górną szóstkę 3 tyg temu odłamał mi się kawałek tego zęba 30% poszedłem do stomatologa został "wyleczony"i wypełniony ale obecnie odczuwam dyskomfort przy jedzeniu czuje tego zęba może nie boli ale czuje go bardziej niż inne także jest reakcja na zimno i ciepło czy to normalne?

Witam,

Jeżeli ząb był leczony kanałowo to niezwykle mało prawdopodobne jest by reagował na bodźce ciepłe i zimne. Sugeruje to raczej inny ząb jako źródło bólu. W przypadku zęba nieprawidłowo leczonego kanałowo możliwe rodzaje bólu to ból samoistny oraz na nagryzanie. Często poprawne zlokalizowanie bólu przez pacjenta jest bardzo trudne, ze względu na możliwe promieniowanie bólu. Często można wręcz pomylić ból pochodzący od zęba górnego z zębem dolnym. Konieczne jest badanie stomatologiczne w gabinecie oraz zdiagnozowanie Pana problemu. Pozdrawiam, lek. dent. Tomasz Herczakowski