Dlaczego ząb nadal boli po leczeniu kanałowym?

Witam! W sobotę miałam leczona kanałowo dolna jedynkę. Po leczeniu odczuwałam ogromny pulsujący ból mimo przyjmowania tabletek przeciwbólowych. W niedziele wieczorem zgłosiłam sie na pogotowie stomatologiczne. Dentystka zdjęła opatrunek, przeplukala, założyła lek i spowrotem założyła opatrunek. Rano ząb nadal bolal i boli mimo przyjmowania tabletek na dodatek zrobił sie szary

Dzień dobry,
zmiana koloru zęba w trakcje leczenia może być spowodowana nieszczelnym opatrunkiem. Ząb powinien być skończony jak najszybciej, aby uniknąć wtórnego zakażenia kanałów. W przypadku ostrego bólu czasami zaleca się podanie antybiotyku, który pozwala opanować stany zapalne w obrębie tkanek okołokorzeniowych.
pozdrawiam zdrowo :-)
Grzegorz Gdula