Dlaczego zaczął się u nas problem z seksem?

Witam, jestem z partnerem (przed 40-ka) 6 lat i zauwazylam, ze zaczal sie u nas problem z seksem. Partner zawsze dbal, zebym nasz seks zakonczyl sie takze moim orgazmem. On probuje mnie piescic do momentu kiedy sie podniece i dochodzi do stosunku, ktory trwa moze minute, bo partner zaczyna szczytowac i nie robi nic, zeby ten stosunek przedluzyc (kiedys robil). Jezeli kiedys zdazylo mi sie nie szczytowac w trakcie stusunku to zawsze postaral sie o to w inny sposob, a od jakiegos czasu widze, ze on wychodzi z pokoju na chwile pod byle pretekstem i wraca po 5 min gdzie juz wiadomo, ze moje cialo ostyglo i nie ma mowy o orgazmie dla mnie, wiec idzie on spac. Rozmowa stanela na niczym, a on jest obrazony i twierdzi, ze ja powinnam dawac od siebie wiecej. Problem w tym, ze to ja nie mam orgazmow a nie on. Zaznacze, ze kiedys te stosunki byly o wiele dluzsze i nie mielismy problemow nigdu w tych sprawach.

Witam Panią, problem, który Pani opisuje może wskazywać na problemy seksualne Partnera, a konkretnie na zaburzenie związane z przedwczesnym wytryskiem. Przedwczesny wytrysk może się wiązać z pogorszeniem samopoczucia, rozdrażnieniem oraz nizszym poczuciem własnej męskości. Dlatego być może cięzko jest Mu o tym z Panią rozmawiać. Jesli rzeczywiście Partner ma problemy z wytryskiem to podłoże tego problemu może być natury medycznej lub psychologicznej. Aspekt zdrowotny może być związany m.in. z zapaleniem dróg moczowych, zapaleniem gruczołu krokowego, przewlekłym zapaleniem stercza bądź nadczynnością tarczycy. W przypadku wyeliminowania podłoża zdrowotnego, przyczyną może być sfera psychiczna- np. depresja lub stres. Sugerowała bym spokojną, głęboką i pełną zrozumienia rozmowę z Partnerem, żeby dowiedzieć się jak On sam postrzega ten problem i jak tego doświadcza. Jeśli rzeczywiście są to kłopoty z przedwczesnym wytryskiem radziła bym wizytę u lekarza i seksuologa. Pozdrawiam serdecznie.