Dlaczego zaczęłam tyć?

Mam 21 lat od 9 miesięcy nagle zaczęłam tyć co miesiąc mam kilo więcej na wadze . Całe życie miałam niedowagę ważyłam mniej niż 50 kg teraz wazę 58 kg i mam tsh 3,8 czy to prawidłowy wynik ? Lekarz twierdzi ze tak ale gdy byłam wcześniej u pani kosmetolog tak rozmawiając powiedziała mi ze w moim wieku powinnam mieć tsh Ok 1 , powiedziała ze 3 to maja już kobiety w okresie menapauzy .

Lek. Katarzyna Szymczak

Wynik za wysokie, faktycznie u kobiety w wieku rozrodczym powinien być poniżej 2,5.