Dlaczego zamiast okresu kłuje i boli mnie brzuch?

Witam! Mam 15 lat i miesiączkuję od 3 lat. Moje okresy nigdy nie były regularne, ale od około 3 miesięcy mam równo co 19 dni. Jednak w tym miesiącu mi się spóźnia 2 tygodnie. Od około 3 dni mam bóle, jakby kłucie podbrzusza z prawej lub lewej strony, są tylko np. 3-minutowe i ustępują albo trwają po 30 minut. Na ogół takie mam, jak mi się zbliża okres. Jednak teraz nic, jest tylko dużo przeźroczysto-białej wydzieliny, zero krwi. Do ginekologa jeszcze boję się iść. Bo wiem, że trzeba z rodzicami, a ja z nimi nie mam dobrego kontaktu, żeby prosić o pójście na wizytę :(

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane dolegliwości mogą wiązać się ze zmianą organiczną dotyczącą narządów płciowych być może jajników. Nieregularność cyklu jest fizjologiczna w ciągu pierwszych 3 lat miesiączkowania, jednakże w opisanej sytuacji warto wykluczyć przyczyny organiczne. Konieczne w tym celu jest badanie ginekologiczne i ewentualne badanie USG. Tylko to pozwoli rozpoznać przyczynę i wdrożyć ewentualne leczenie.
Proponuję porozmawiać z mamą o swoim problemie i razem skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl