Dlaczego zanika erekcja podczas próby założenia prezerwatywy?

Witam, mam dość wstydliwy problem. Mam 18 lat, chcieliśmy z dziewczyną przeżyć swój 1 raz, nigdy wczesniej nie mialem problemów z erekcja, przy bliższych kontaktach również, cala grę wstepna tez stoi, ale mam jakas blokadę (?) kiedy ma juz dojść do konca, momentalnie jak o tym pomysle i chce założyć prezerwatywę to erekcja znika i juz się raczej nie pojawia, jedynie na chwile ale znów - chce założyć i znika. Pomyślałem ze to wina stresu, ale na drugi dzień bylo to samo. Mam się udać do lekarza?

Jedna, to należy się nauczyć bardzo sprawnie zakładać przygotowana uprzednio osłonkę (otwartą i odpowiednio odwróconą). Czas zakładania powinien trwać ok.2 sekund lub niewiele więcej...
Druga metoda, to wprowadzenia zakładania osłonki do "ars amandi" i robi to wtedy Partnerka, zwykle dużo zgrabniej, niż "facet".
Z Doktorem bym jeszcze zaczekał, powinniście sobie poradzić...
Także lepiej unikać tak ostatnio reklamowanych w TV specyfików na seks. Można się skrzywdzić!
Pozdrawiam. blog seksuologia.com, Poznań.

Dzień dobry. Zapewne sytuacja, w której włącza się samokontrola (a tym jest moment, w którym zapada decyzja o użyciu prezerwatywy) nie sprzyja podnieceniu i namiętności, a te z kolei są niezbędne do osiągnięcia lub utrzymania erekcji. Umiejętność balansu pomiędzy spontanicznością a kontrolowanym działaniem wymaga czasu. Im mniej będzie Pan skupiał się na tym, że to problem, tym szybciej nabierze Pan łatwości w umiejętnym kierowaniu jednym i drugim. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/