Dlaczego zapisany na nerwicę lek nie działa?

Witam nazywam się Mateusz mam 22 lata choruje na nerwice od wieku w wieku 17 lat leki biorę od około roku czasu a mianowicie *iporel*, a wcześniej jeszcze pramolan który odstawiłem d dzięki lekarzowi który umarł. Teraz mam nowych lekarzy w swojej przychodni na wiosce zapoznałem się z nimi i wstyd mi przyznać się że choruje na nerwice i potrzebuje leku no nie wiem jak zareagują czy mi nie dadzą skierowania do Choroszczy leki mi się powoli kończa nie wiem czy są dobrze nadal ustawione, zwrocilbym się o pomoc do psychiatry ale pracowałem w szpitalu i nie chce się tam pokazywać.. Próbowałem samodzielnie odstawić iporel jednak udało się to jakoś na 3 tygodnie potem powrócił o drżenie rąk szumy w uszach, uczucie jakby ciśnienie waliło w łeb no po prostu koszmar... Malo tego czytałem że lek który biorę obniża erekcję może dałoby się go zastąpić jakimś innym aby nie miał skutków ubocznych w sferze seksualnej.. na początku stadium choroby było tak silne że wariowalem i bałem się chodzić do szkoły kołatania serca oraz ciągle źle samopoczucie.. Jak powiedziex lekarzowi który jest u mnie nowy o nerwicy aby mi przepisał leki dłużej juz nie mogę tego ukrywać, leki mi się skończą to zwariuje.

Dzień Dobry Panie Mateuszu,

Dziękuję Panu za kontakt i za zaufanie :)

Z zaprezentowanej przez Pana relacji, wynika, że od ok. pięciu zmaga się Pan z symptomami nerwicowo-lękowymi.

Aby skutecznie wyleczyć zaburzenia
nerwicowe oraz ich konsekwencje, należy przede wszystkim dotrzeć
do źródła problemu, by na tej podstawie podjąć właściwą metodę terapii.
W tym celu należałoby uważnie przyjrzeć się
różnym sytuacjom, zdarzeniom/wydarzeniom, na przestrzeni Pana
życia oraz uczuciom/emocjom, które były/są obecne w Pana codzienności.

Terapeuta pomógłby Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami/konsekwencjami zaburzeń lękowych.
by uzyskał Pan spokój, równowagę wewnętrzną oraz zadowolenie z życia.

Proszę nie czekać, samoistnie objawy nie miną.

Podsumowując, proszę zadbać o Siebie, sięgając po specjalistyczną pomoc, kontynuując leczenie farmakologiczne (równolegle z farmakoterapią) konsultując się również z Psychiatrą oaz podjąć psychoterapię, najlepiej poznawczo-behawioralną.

Alternatywą byłaby psychoterapia online (via Skype/via Messenger), do rozważenia której Pana inspiruję.
Gdyby miał Pan życzenie, zapraszam do kontaktu.

Z przesłaniem dla Pana tylko pomyślności i satysfakcjonującego samopoczucia,

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

Witam Pana, koniecznie trzeba o tym powiedzieć lekarzowi prowadzącemu. Jako psychoterapeuta nie mogę się wypowiadać nt. leczenia farmakologicznego. Jednocześnie proszę pamiętać, aby udać się na kontynuację leczenia do lekarza psychiatry, a nie lekarza ogólnego. Jeśli obawia się Pan, że może natknąć się na "współpracownika", to proszę poszukać lekarza z innej miejscowości. Pozdrawiam

Witam Pana,
Wnioskuję, że wspomniane zaburzenia nerwicowe
leczy Pan tylko farmakologicznie.
Jeżeli leczenie farmakologiczne nie przynosi pożądanych efektów,
należy pomyśleć o zmianie metody leczenia.
Powinien Pan wiedzieć, że farmakologia jest leczeniem objawowym,
bowiem środki farmakologiczne nie leczą zaburzeń nerwicowych
i nie rozwiązują problemu, jedynie tłumią objawy.
Leczenie farmakologiczne, tzn. środki uspokajające, obniżające napięcie,
czasami antydepresanty o dodatkowym działaniu tłumiącym lęk sprawiają,
że lęki i inne dolegliwości stają się łatwiejsze do zniesienia,
ale nie leczą choroby.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia nerwicowe,
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii, która jest podstawową
metodą leczenia zaburzeń nerwicowych.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami
zaburzeń lękowych i depresji oraz ich konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pan spokój i radość życia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl