Dlaczego zastosowanie leczenie nie pomaga?

Dzień dobry. Mam problem związanym z tym, że po wizycie po basenie zauważyłam, że mam białe upławy (bezzapachowe) oraz swędzenie (ból). Teraz również i odbytu. Byłam u ginekologa, który twierdzi, że to zwykłe zapalenie pochwy i przepisuje mi leki doustne, dopochwowe oraz kremy. Jak na razie stosuje je już 8 dni i nie widzę poprawy. Czy to minie, czy już raczej nie i co to by mogło być?
ponad rok temu

Witam serdecznie.

Opisywane przez Panią objawy wskazują  rzeczywiście na infekcję dróg płciowych- nieprawidłowa wydzielina z pochwy oraz świąd z pewnością nie są objawami fizjologicznymi.
W wyniku wizyty na basenie mogło dojść do infekcji.
Niestety na podstawie opisanych objawów nie ma możliwości wyjaśnienia jaki drobnoustrój spowodował objawy - w zależności od czynnika sprawczego leczenie jest inne.
Jeżeli zastosowane leki nie odniosły efekty prawdopodobnie wskazana będzie zmiana leczenia- konieczna jest ponowna wizyta u lekarza ginekologa.

Jeżeli nie stosuje Pani preparatów zawierających pałeczki kwasu mlekowego warto rozważyć ich włączenie- pomagają w utrzymaniu prawidłowej flory bakteryjnej pochwy. Są dostępne w licznych formach bez recepty w aptekach.

Pozdrawiam