Dlaczego zawsze mam podniesiony puls?

Witam. Mam 40 lat. Od jakiegoś czasu mam ataki przyspieszonego rytmu serca. Ciśnienie skacze wtedy nawet do 158/ 115, tętno 151. Mam przy tym lekkie bóle głowy ,wrażenie że serce mi się zaraz urwie. Ekg wychodzi ok. Byłam u lekarza który zlecił wykonanie badań analitycznych tj. Ob,morfologię,cholesterol całk. glukozę ,TSH , F14. MM skierowanie do kardiologa . Na termin muszę czekać 6 miesięcy.Na pobranie muszę czekać 2 tygodnie bo terminy. Mam w domu 5 małoletnich dzieci boję się że coś mi się stanie to zostaną bez opieki. Proszę mi powiedzieć co to może być i czemu ten puls mam tak bardzo poodniesiony zawsze. I co może powodować wysokie

Lek. Paweł Szadkowski

Zaburzenia rytmu serca mogą być odpowiedzialne za podwyższone ciśnienie tętnicze. Ich przyczyna jest do wyjaśnienia przez kardiologa. Jeśli odczuwa Pani nasilone dolegliwości lub objawy utrzymują się sugeruję udać się na SOR lub do lekarza pierwszego kontaktu w celu leczenia objawowego.