Dlaczego zbiera się ropa w dziurce po piercingu?

Mam nietypowy problem i nigdzie do tej pory nie znalazłam odpowiedzi. Mam w uszach kilka dziurek po dawnych przekłuciach. Od około 5 lat nie noszę już w nich biżuterii. Mimo to, co jakiś czas coś się z nimi dzieje. Najpierw czuję swędzenie, za chwilę ucho jest już spuchnięte i zbiera się w nim ropa, która wycieka już po dotknieciu. Później ucho wraca do normalnego stanu po maksymalnie 2-3 dniach. Ostatnio zdarzyło się tak po rozjasnianiu włosów, co mogłoby tłumaczyć jakieś podrażnienia, ale zazwyczaj dzieje się tak bez wyraźnego powodu.

Lek. Paweł Szadkowski

Sugeruję dokładną pielęgnację tych miejsc i odkażanie ich np. octaniseptem. W razie powtarzających się stanów zapalnych można wykonać podstawowe badania, w tym stężenie glukozy na czczo. Może pani również zasięgnąć rady dermatologa.