Dlaczego zdarzają mi się sekundowe kołatania?

Witam. Bardzo proszę o porade w sprawie holtera ekg. Rejestracja EKG trwała 2 doby .W czasie badania rejestrowano rytm zatokowy o częstości :średniej 66/min,minimalnej 48/min,maksymalnej 102/ min.Okresowo blok przedsionkonkowo - komorowy I stopnia PQ do 220 ms.Pobudzenia nadkomorowe : 29 ,w tym: jedna trójka o częstości.Pobudzenia komorowe:23,w tym :1 trójka , 1 epizod rytmu komorowego składającego się 5 pobudzeń o częstości 81/ min,1 częstoskurcz składający się z 4 pobudzeń o częstości 110/ min. Zażywam Nebilet, polpril i paxtin. Rok temu holter wysiłkowy wyszedł dobrze. Echo serca dobre. Badania krwi robione dziś lipidogram, elektrolity cukier d-dimer- 153, crp -1, próby wątrobowe, kreatynina, kwas moczowy dobry. Tylko wit D na poziomie niskim 10 i Ob 15. Nie pale, nie pije alko, 2 kawy dziennie. Oczywiście kontrola u specjalisty była ale mimo to martwię się częstoskurczem który podobno jest bardzo niebezpieczny. Zdarzają mi się sekundowe kołatania które na holter wyszły jako pobudzenia oraz przemęczenia organizmu niezależne od ilości snu. Jestem 3 miesiące po dwóch operacjach zapalenia otrzewnej. Dziękuje bardzo za poradę.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać sie do kardiologa i kierować się jego zaleceniami