Dlaczego źle się czuję?

Witam, przyjmuję tabletki antykoncepcyjne. Od kilku dni źle się czuję, mam częstomocz i bóle piersi. Tabletki zażywam regularnie, bez niebezpiecznych sytuacji. 15 dni od stosunku robiłam badanie HCG z krwi, wynik 0,00. 19 dni - test z moczu - negatywny, 21 dni - byłam u lekarza na USG - nie wskazał ciąży. Dalej jednak źle się czuję. Kiedy powinnam zrobić test ciążowy, żeby mieć 100% pewności, że to nie ciąża. Czy wystarczy test z moczu płytkowego domowy? Pozdrawiam. Dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli zażywała Pani pigułki zgodnie z zaleceniami, nie występowały wymioty oraz nie zażywała Pani leków mogących obniżyć skuteczność antykoncepcji hormonalnej, to ryzyko ciąży jest mniejsze niż 1%. Test ciążowy domowy (płytkowy) wykonany w ciągu 2-3 tygodni po spodziewanym poczęciu ma skuteczność około 97%... Test ciążowy "z krwi" ma jeszcze większą skuteczność, bliską 100%. USG może wykazać ciążę około 5-6 tygodnia, więc chyba pospieszyła się Pani z tym badaniem. Prawdopodobieństwo, że jest Pani w ciąży, jest małe.

Zmęczenie, utrata masy ciała i częste oddawanie moczu mogą być objawami cukrzycy. Zmęczenie może być wynikiem niedokrwistości. Może warto udać się do lekarza rodzinnego i wykonać podstawowe badania...

Pozdrawiam!