Dlaczego złota biżuteria zaczęła brudzić mi skórę?

Witam. Od jakiegos czasu zlota bizuteria ktora nosze od dawna zaczela brudzic mi skore a gdy przejade obraczka po ciele (np po twarzy) zostaje slad jagby rysowany olowkiem. Czy to cos oznacz ze strony medycznej? Jakie moga byc tego przyczyny. Dodam ze zaczelo sie to od czasu kiedy boli mnie brzuch.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Może to być spowodowane uczuleniem, bądź niskiej jakości biżuterią.