Dlaczego zmagam się z wzmożonym wypadaniem włosów?

Witam,kobieta 35 lat. Problem: od 08.2016-11.2016r. wzmożone wypadanie włosów.Przerwa a od 04. br. do chwili obecnej nawrót wypadania włosów-dosłownie garściami.Włosy stały się bardzo suche,łamliwe,plączą się i skręcają.Morfologia prawidłowa.Tarczyca w FT4 15,14 pmol/l.USG tarczycy prawidłowe.Badanie ginekologiczne prawidłowe.Inne objawy:sucha skóra(poliki,ręce,czoło),rozdrażnienie,kołatanie serca,ciągłe zmęczenie,chudnięcie,wypróżnianie 3-5x dziennie,szczypanie oczu,bezsenność.Proszę o pomoc.

Witam. Przyczyn może być wiele, dopiero badanie może nam coś więcej powiedziec. Przede wszystkim zalecam wykonanie pełnej morfologii krwi oraz ocenę funkcji tarczycy. Wypadanie włosów często wiąże się z anemią lub niedoczynnością tarczycy, Poza tym warto stosować zdrową, bogatą dietę oraz kosmetyki wzmacniające do włosów z tendencją do wypadania. Warto udać się na konsultację do trychologa ,dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej.