Dlaczego zmiejszyła mi się ostrość wzroku po wirusowum zapaleniu spojówek?

Chorowałam prawdopodobnie na wirusowe zapalenie spojówek zaczęło się od OP, rogówka była nie zajęta. Od 2 tygodni nie mam zaczerwienienia i dolegliwości tylko OP widzi znacznie mniej ostro niż lewe a wcześniej było odwrotnie. Przed zachorowaniem byłam u okulisty z uwagi na zaburzenia widzenia (jak się tam dowiedziałam widzę komety) miałam dobrane szkła cylindryczne na OP - 0,25 a na lewe - 0,5. To nie są moje pierwsze okulary, dobór szkieł był dobry. Poza tym czekam na angiografię fluorescencyjną, z uwagi na zbyt wąskie naczynia krwionośne w dnie oka. Mam 38 lat i podejrzenie obecnie miastenii wcześniej SM. Czy mam się martwić? Mam jeszcze jeden dylemat czy robić te okulary czy nie bo w sumie to teraz nie wiem czy będą dobre a poza tym to do popołudnia to ja całkiem dodrze widzę, oprócz tego prawego oka obecnie, problem zaczyna się później. Czy może spróbować przyspiesz angiografię, jak się umawiałam to nic szczególnego się nie działa, komety widzę od jakiegoś czasu trochę się do nich przyzwyczaiłam, unikam wychodzenia nocą. Proszę o poradę, do mojego okulisty mam dość daleko, a ten co jest blisko jaki mu opowiedziałam jak widzę to miał dziwne minę, ale psychiatry mi nie zaproponował. Nie chciałabym robić wielkiego halo z niczego. Proszę o odpowiedź.

Dzień dobry.

Światłowstręt i obniżona ostrość wzroku po infekcji adenowirusowej (bo taka to była najprawdopodobniej na podstawie podawanych objawów) mogą przetrwać miesiące, a nawet lata.

Niemniej jednak z powodu podejrzenia o SM należy się Pani dokładna i szeroka diagnostyka - szczegółowa ocena dna oka a w szczególności tarcz nerwu wzrokowego i rezonans magnetyczny głowy celem wykluczenia SM. Co do opisywanych przez Panią "komet" warto tez zwrócić uwagę przy badaniu w lampie szczelinowej na ciało szkliste - stad mogą być podobne objawy przy odłączeniu ciała szklistego, aczkolwiek są tez inne przyczyny takiego stanu, które najlepiej wykluczy specjalista po badaniu.

Jeśli chodzi o korekcję wady wzroku i zakup okularów - jeśli widzi Pani w korekcji wyraźniej i ostro można tą korekcje zastosować, gdyby się z czasem wada zmieniła, można wymienić same szkła.