Dlaczego żona cierpi na tak niskie ciśnienie?

Witam, moja żona ma problem z niskim ciśnieniem. Ma 60 lat , pracuje i jest pełna energi. Ale to ciśnienie raz osiąga wartość 85/50 a raz 140/85. Zdarzyło się, że miała ciśnienie 180/110 i wylądowała na pogotowiu z potężnym bólem głowy. Było to zagranicł i dostała leki na obniżenie, a były to Losartan 100mg i Seloken 50mg. Cierpi również na migrenę, ale ciśnienie w początkowej fazie ataku ląduje zwykle koło 110/70. Miała robione badania np. TSH, morfologia, mocz, EKG i wszystkie były w normie.

Witam!
Może warto rozważyć tło nerwicowe tych dolegliwości? Jeżeli wszystkie badania pracowniane są w normie, to najbardziej prawdopodobną jest przyczyna nerwicowa i moim zdaniem w tym kierunku powinno iść dociekanie diagnostyczne i ew. leczenie. Wskazany kontakt a psychiatrą lub psychologiem.
Powodzenia
W. Łuczkowski.