Dlaczego zwykłe rozmowy z ludźmi są dla mnie ciężkie?

Dzień dobry Mam 19 lat i od kiedy pamietam mam ciągły problem z ludźmi . Z pozoru błahy temat , jednakże dla mnie stał się codzienna udręka i już nie potrafię sobie poradzić z tym . jestem osoba otwarta na ludzi , bardzo wygadana , mój problem tkwi w tym ze umawiam się z ludźmi na coś ( Np ze znajomymi na jakiś wyjazd , spotkanie ) nawet jeśli wiem ze akurat w ten dzień mam inne plany gdy nadchodzi dzień przed przychodzi ogromny stres brak snu i wymyślanie jak to odwołać pomocy

Dzień Dobry Pani,

To, jacy jesteśmy wynosimy z domu.

Myślę, że warto byłoby skorzystać z kursu z asertywności.

Żeby bardziej się się temu przyjrzeć wskazana praca z psychologiem.

Zapraszam do rozmowy.
Życzę Pani dużo radości,
Irena Mielnik-Madej

Witam, proszę się zastanowić co może leżeć u podstawy tego zachowania. Napisała Pani że jest osobą otwartą, towarzyską, lubi przebywać wśród ludzi. Umawia się Pani w sytuacjach gdy już wie, że nie będzie mogła się spotkać. Czy jest to związane z brakiem asertywności, stawiania jakiś granic, nie chce Pani nikogo urazić, nie potrafi odmawiać? Warto być szczerym wobec przyjaciół, myślę że większość osób zdaje sobie sprawę, że nie jesteśmy cały czas dyspozycyjni. Czy obawia się Pani czegoś w związku z odmową? Być może warto prowadzić kalendarz - organizer, ułatwi podejmowanie decyzji i planowanie, uzgadnianie spotkań. Może się Pani do niego odwołać gdy trudno jest Pani odmówić. Proszę poczytać na ten temat: https://portal.abczdrowie.pl/asertywnosc
Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią. Namawiam Panią do bezpośredniego kontaktu z psychologiem. Być może za reakcjami, które Pani opisała stoją doświadczenia, które wywarły wpływ na Pani poczucie bezpieczeństwa. Takie doświadczenia mogły być związane z relacjami z ludźmi i stąd mogą pojawiać się takie reakcje. Takie doświadczenia nazywa się traumatycznymi. Jeszcze raz zachęcam Panią do kontaktu z psychologiem, który może pomóc Pani zweryfikować moją hipotezę. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/