Dlaczego mój 6-miesięczny synek zaczął budzić się w nocy co godzinę?

Mój synek ma 6 miesięcy i od 3 dni zaczął wstawać w nocy co godzinę. Nie mam pojęcia dlaczego tak jest, skoro przedtem wstawał tylko raz na jedzenie. Karmię go mlekiem z puszki. Jest też nauczony, że w ciągu dnia zasypia na leżaczku i wieczorem po kąpieli również zasypia w leżaczku. Może ten leżaczek jest przyczyną, że nie chce spać w nocy w łóżeczku i tylko na leżaczku czy jest to możliwe, że przyzwyczaił się do leżaczka, że w nim śpi? Proszę o poradę.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam;)

Nie wspomina Pani czy dziecko dotąd spało w nocy również w leżaczku i dopiero po wprowadzeniu zmian (spanie w łóżeczku) wywołuje taką reakcję. Jeśli tak to faktycznie można kojarzyć to właśnie z wprowadzeniem zmian i wówczas dobrze pozostać przy konsekwentnym usypianiu malucha w łóżeczku , także w ciągu dnia;)  choć wybudzanie w nocy może mieć również związek ze zwiększonym zapotrzebowaniem na jedzenie lub picie. Półroczne dziecko może juz powoli jeść inne pokarmy niż mleko np. puree z marchewki, ziemniaków, zupki z mięsem królika lub cielęciną, pure z jabłek.

Pozdrawiam