Dławiący kaszel u diabetyka

Mój tata (55 lat) cukrzyk (od 25 lat) cierpi na uciążliwy, dusząco-dławiący kaszel. Otolaryngolog stwierdził zapalenie g. dróg oddechowych, zapisał leki, które pomogły na krótko. Kaszel jest rwący, wraz z kaszlem tata wypluwa cząstki jakby flegmy. Kiedy zaczyna się kaszel - trwa długo, intensywnie z możliwością zadławienia.. Gdzie szukać skutecznej pomocy?

Najczęściej przyczyną kaszlu jest zaflegmienie organizmu z powodu jedzenia nabiału, surowizn, produktów z białej mąki. Cukrzyk ma osłabiony cały przewód pokarmowy, dlatego ciało nie radzi sobie z trawieniem. Patologiczna flegma, która wówczas powstaje, kumuluje się w płucach. Pomaga tu dobrze ułożona dieta i zestawy ziołowe.
pozdrawiam