Długa miesiączka po zmianie tabletek antykoncepcyjnych

Witam, Mam 25 lat, stosuję doustną antykoncepcje od ok. 4 lat. 3 miesiace temu zmienilam pigulke na Y**, biore ją więc 24 zamiast 21 dni. Do tej pory wszystko było ok, mój organizm szybko przyzwyczaił się do przerwy 4-dniowej. Zawsze miałam regularne cykle (nawet przed stosowaniem antykoncepcji). Tym razem jest inaczej, krwawienie trwa już tydzień, wieczorami mam lekki ból podbrzusza. Gdyby zdarzało mi się częściej pewnie by mnie to nie niepokoilo, ale tak jak wspomnialam, wcześniej moje cykle były regularne. Czy to normalne? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Przyczyn krwawień jest mnóstwo. Od złej rekacji na dany preparat antykoncepcyjny, przez nieprawidłowe stosowanie tabletek, infekcjie, do nowotworów. Jeśli krwawienie nie ustąpi lub sytuacja będzie się powtarzać, proponuję kontakt z Pani ginekologiem.