Długi okres po tabletce 72h po

Dzień dobry. W 1 dniu okresu zażyłam tabletkę 72 po ( rano, stosunek odbył się dzień wcześniej ) i zaczęłam 1 opakowanie tabletek antykoncepcyjnych (wieczorem).W ulotce napisano, że tabletka "po" nie wpływa na tabletki antykoncepcyjne, ale martwi mnie, że trwa już 8 dni.Czy to normalne? Kiedy zgłosić się do ginekologa?
KOBIETA ponad rok temu

Witam. Tabletka 72h po zawiera potężną dawkę hormonów, która rozregulowuje dotychczasową równowagę organizmu i może doprowadzić do przedłużających się krwawień miesięcznych. Jest to jedno z jej działań niepożądanych. Nie wpływa to jednak na działanie tabletek antykoncepcyjnych.