Długie cykle miesiączkowe a karmienie piersią

witam. Mam na imię Lucyna, jestem mamą trojki dzieci. Ostatnia ciąża była rok temu. Moje pytanie dotyczy miesiączki. Dziecko nadal karmię piersią,w dzień i w nocy (w nocy ok 4,5 razy). Pierwszą miesiączkę po porodzie dostałam 10 miesięcy po porodzie. Kolejną po ok 40 dniach. Teraz również już mięło 40 dni a nadal nie mam miesiączki. Sex uprawiam z zabezpieczeniem. Nie wiem czy jest to normalne że mam takie długie cykle.Czy jest to spowodowane karmieniem piersią? Bardzo proszę o odpowiedz.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, cykle w takim czasie karmienia piersią moga bo jeszcze nieregularne. Jednakże jeżeli taki stan będzie sie utrzymywał to zalecam wizyte u lekarza ginekologa. Pozdrawiam