Długie i nieregularne cykle a ryzyko ciąży

Witam. Mam problem, bo ciągle obawiam się, że jestem w ciąży. Mam długie i nieregularne cykle (30-60 dni). Zabezpieczamy się prezerwatywą, tylko czasem wchodzi na poczatku na chwilę bez, ale zaraz wyciąga, a nie przed wytryskiem, tylko po chwili. Ale mimo, że dzis dostałam okres ( po 47 dniach) to ciągle się boję. Okres pojawił sie koło południa i narazie nie jest zbyt obfity, były skrzepy krwi, ale nie ma duzo na podpasce. . Czy mimo to mogę byc w ciąży? Czy to tylko urojenia, PARANOJA? pomocy

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by w ramach porady internetowej potwierdzić lub wykluczyć ciążę. W tym celu proszę wykonać test ciążowy. W związku z nieregularnymi miesiączkami proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.