Długie i obfite krwawienie w ciąży

Witam. Mam na imie Honorata, mam 23 lata. Mieszkam w Anglii, zaszłam tutaj w ciążę i tutaj ją prowadze, jestem w 16 tygodniu. Po urlopie w Polsce zaczęłam plamić, co było już około 1.5 miesiżca temu. Od okolo 2 tygodni krwawię. Zdarzyło się nawet tak, że partner obudził mnie w środku nocy, bo byłam cała zalana krwią. Tydzień temu z dróg rodnych zaczęły wylatywać dosłownie skrzepy podczas oddawania moczu. Byly wielkości połowy ręki. Byłam tak przerażona, że od razu byłam na pogotowiu.

Lekarze nie bardzo się tym tutaj przejmują, zrobili mi usg na drugi dzień i dziecko jest w porządku, widziałam, że się rusza,.zapewniają mnie, że to krwawienie jest najzupełniej NORMALNE, a ja mam się tym nie przejmować. Mój lekarz nawet oznajmił mi, że jeżeli mam stracić dziecko, to je i tak stracę, a oni z tym nic nie mogą zrobić. Więc mam na to czekać??? Nurtuje mnie przyczyna tego krwawienia oraz jak bardzo jest groźne dla mnie i dziecka. No i co najważniejsze, co powinnam zrobić więcej niż latać po lekarzach i czekać na najgorsze, bo moim zdaniem to nie jest normalne!!! Dziękuję z góry za odp. Pozdrawiam.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Krwawienia w ciąży rzeczywiście nie zawsze oznaczają jakś patologię. Wierzę, że dokładnie Panią zbadano - jeśli w USG wykazano prawidłowe umiejscowienie i tętno płodu, a w badaniu ginekologicznym nie stwierdzono odchyleń od normy (długa i zamknięta szyjka macicy), to raczej nie dochodzi do poronienia. Jednak jeśli krwawienie będzie się utrzymywało jeszcze przez dzień, dwa, to powinna Pani znów zgłosić się do lekarza, aby ponownie Panią zbadał i ewentualnie przepisał leki oraz zalecił odpoczynek. Istnieje też poważne ryzyko anemizacji - należy wykonać badanie krwi w celu oceny stężęnia hemoglobiny.

Pozdrawiam serdecznie!