Długie krwawienie miesiączkowe u dziewczynki: Czy konieczna jest wizyta u ginekologa?

Witam serdecznie. Moja córka ma 11,5 lat. 20 stycznia dostała pierwszą miesiączkę- krwawienie było niewielkie i trwało 3 dni. Następne miesiączka pojawiła się 9 lutego- krwawienie już większe. Od 14 .02. krwawienie ustało, a 17.02. znów się pojawiło- nie jest bardzo duże, ale nie można tego nazwać tylko plamieniem. Bardzo proszę o poradę, czy już muszę udać się z córką do ginekologa, czy mogę jeszcze oszczędzić jej stresującej wizyty i czy takie nieregularne krwawienia mogą się zdarzyć? Z góry dziękuję za poradę. Joanna

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Krystyna Gałązka

Witam!
Na początku miesiączki bywają bardzo nieregularne. Cykl powinien wyregulować się w ciągu 2-3 lat. Musi Pani obserwować córkę. Ważne jest, by krwawienia nie trwały ponad 7 dni, by nie pojawiały się zbyt często. Jeśli krwawienia będą zbyt obfite i zbyt częste, lub będą miały nieprawidłowy charakter (np brunatny kolor), lub jeśli Pani córka będzie wykazywała objawy niedokrwistości: osłabienie, senność, męczliwość, proszę koniecznie udać się do lekarza.
Pozdrawiam