Długie krwawienie po tabletkach anty - czy to normalne?

Witam. Mam 20 lat. W grudniu miałam laparoskopowo usuniętą torbiel z jajnika. Zabieg przeszedł dobrze, szybko wróciłam do domu po nim. Dostałam tabletki antykoncepcyjne i po drugim opakowaniu zaczełam mieć plamienia na przemian z krwią i śluzem. Czasem są one małe, a czasem duże. Trwają już ponad miesiąc. Dodam, że mam spuchniętą szyjkę macicy cały czas. Chciałabym wiedzieć, czy to jest winikiem hormonów, które biorę, czy może być to inna przyczyna?

20 LAT ponad rok temu

Dzień dobry!
W ciągu pierwszych 6 miesięcy dodatkowe czy przedłużające się krwawienia czy plamienia z dróg rodnych nie są niepokojące. Organizm musi się przystosować do hormonów z "zewnątrz". Hormony nie wpływają na budowę szyjki macicy.
Z poważaniem