Długie noszenie korony tymczasowej

Rok temu założyłam koronę tymczasową na dolną szóstkę - przeleczoną po raz drugi kanałowo. Powinnam teraz iść wymienić ją na koronę stalą - metalową. Jednak na szczęście z tą tymczasówką nic się nie dzieje. Czy jest sens wymieniać ją już teraz? Czy poczekać aż np. pęknie bądź sama wypadnie? Czy noszenie takiej korony zbyt sługo jest niebezpieczne dla zęba? Dziękuję za odpowiedź

Wszystko zależy od tego jak dobrze jest ona dopasowana. Zwykle korona tymczasowa jest wykonana z akrylu bądź kompozytu i może wytrzymać długo. Problemem może być szczelność korony - zależy to od tego jaki cement został użyty do jej osadzenia. Warto odwiedzić dentystę by to ocenił. Pozdrawiam

Witam
Korona tymczasowa w większości przypadków nie jest zacementowana materiałem na stałe co za tym może iść że jest nieszczelna i pod nią mogą się toczyć procesy próchnicowe
Po\drawiam

Dobrze wykonana korona tymczasowo może służyć wiele miesięcy. Po tym okresie należy ja wymienić na ostateczną odbudowę która jest znacznie mocniejsza i gwarantuje wzmocnienie zęba.