Długie plamienia po okresie

Witam. Po okresie mam długie plamienia. Pierwszy raz był pod koniec wakacji, po badaniach lekarz stwierdził, że jestem zdrowa, hormony w normie, USG jajników nic nie wykazało. Dostałam jednak Cyclodynon na 3mies. Po 1mies. plamienie było krótsze, potem zaczęło znów się wydłużać, jestem po tabletkach, plamienie trwa prawie 2tydz. Czy może odpowiadać za to stres (zaczęłam studia), zmiana odżywiania i ćwiczenia (zdrowa dieta + treningi)? Czy jestem skazana na branie hormonów?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Czynniki wymienione przez Panią moga wpływać na cykl menstruacyjny.