Długo utrzymująca się żółtaczka u noworodka

Witam serdecznie, Moja 3 tygodniowa córeczka ma żółtaczkę. 20.11.14 badanie wykazało poziom 8,81 bilirubiny. Dziecko karmione jest piersią. Martwię się tak długo utrzymującą się zółtaczką, czy nie będzie żadnych póżniejszych powikłań z tego powodu ? Bardzo proszę o odpowiedź

U noworodków i niemowląt karmionych wyłącznie piersią, tak jak w przypadku Pani wnuczki, może występować żółtaczka pokarmu kobiecego. Rozwija się pod koniec 1 tygodnia życia i występuje u około 50% dzieci karmionych wyłącznie piersią. Może trwać 6-12 tygodni. Często stężenie bilirubiny przekracza 15 mg/dL. Obecna w mleku kobiecym β-glukuronidaza katalizuje rozkład bilirubiny związanej w jelitach i nasila reabsorpcję jelitowo-wątrobową bilirubiny. Jeżeli wnuczka prawidłowo przybiera na wadze i poza umiarkowanym zażółceniem powłok nie występują inne niepokojące objawy, to nie tylko nie ma powodu do zmartwienia, ale stan ten nie wymaga leczenia.
ZP Halaba