Długoletni związek a brak zrozumienia

Swoja byłą dziewczynę poznałem w wieku 17 lat, mamy za sobą 4 lata związku.Rok temu z nią zerwałem ze względu na brak jej inicjatywy ws. spotkań - mieszkamy ok 500km od siebie, częsciej ja ja odwiedzałem,nieraz wiele poświęcając.Często o to się kłóciliśmy. Nadal utrzymujemy kontakt. Udało mi się usamodzielnić, zaproponowałem przeprowadzkę, jednak spotkałem się z odmową. Czy da się coś jeszcze zrobić? Jestem bardzo przywiązany, niestety ona podtrzymuje swą decyzję, bo "mamy inne charaktery".

Witam,
Z opisu sytuacji wynika, że nadal wiąże Pan nadzieje związane z tą osobą i wspólną przyszłością z nią. Warto się nad tym głębiej zastanowić pod kątem potencjalnych plusów i minusów ponownego związku. W szczególności nad wadami, tzw.minusami, czy gdyby nawet dziewczyna się zgodziła na ponowną próbe bycia razem, to czy związek w przyszłości będzie satysfakcjonujący? Jak te"różne charaktery" na Was działają, w czym pomoagają, przeszkadzają?Jeśli będzie Pan pewny, może warto zaryzykować i skonfrontować swoje przemyślenia z byłą dziewczyną. Oczywiście należy się również liczyć z odmową z jej strony. To, że Pan jest w stanie spelnić teraz jej oczekiwania (wyprowadzka, samodzielność), które były ważne kiedyś może nie są już tak istotne dziś?
Myślę jednak, że warto zacząć od szczerej i bardzo konketnej rozmowy najpierw z sobą samym, a potem spróbować z dziewczyną.
Pozdrawiam
Sylwia Nowak

Witam,

być może warto umówić się z byłą dziewczyną na szczerą rozmowę? Taką na której wyjaśniliby Państwo wszystkie obawy, wątpliwości, czy też ogólnie sytuację? Jak rozumiem Pan nie jest pewien, co ma na myśli mówiąc o ‘innych charakterach’? Być może zapamiętała jakieś niemiłe kłótnie, a może bardzo przeżyła fakt, że Pan z nią zerwał i teraz boi się by te uczucia wróciły? Z pewnością warto zawalczyć o związek, na którym Panu zależy. Być może szczera rozmowa rozwieje wątpliwości partnerki, a Pan dowie się czegoś więcej o tym jak ona widzi sytuację?

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel