Długość ciąży i "miesiączka"

Witam pytanie mam podwójne: 1 - czy pomimo zapłodnienia mogło wystąpić krwawienie wyglądające jak miesiączka? Sytuacja wygląda tak: w 26 dc zrobiłam test który wyszedł pozytywnie a w 28 dc - cykle 28 dniowe - zrobiłam badanie beta-HCG wynik 388,9U/I. W którym tygodniu ciąży mogę być? Pozdrawiam Kinga

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

U około jednej trzeciej kobiet w ciąży występują krwawienia o różnej intensywności w pierwszym trymestrze ciąży, zwykle w dniach, w których normalnie spodziewana jest miesiączka. Nie jest to powodem do niepokoju.

Sądząc po dniu cyklu i po niskim poziomie bHCG, jest Pani obecnie w trzecim bądź na początku czwartego tygodnia ciąży, licząc od dnia ostatniej miesiączki. Najwyższy czas by umówić się do lekarza ginekologa na prowadzenie ciąży i pierwszą wizytę kontrolną.

Pozdrawiam serdecznie!