Długość cyklu miesiączkowego a wyznaczony termin porodu

Witam . Mam pytanie związane z terminem porodu. Wg daty ostatniej miesiączki wypada na 12.03.2015 (ostatnia miesiączka 5.06 ) z tym że te terminy są wyliczane dla idealnego 28 dniowego cyklu , a moje cykle zazwyczaj trwały 24 dni i z USG z 7 tc poród wyszedł na 11.03.2014 a z 13 tc na 10.03.2014. Czy to oznacza ze ten cykl (w którym zaszłam w ciąże ) mógł być troszkę dłuższy niż 24 dni ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisana sytuacja jest możliwa. Nie powinna mieć Pani powodu do niepokoju.